اتحادیه اروپا خواستار پس گرفتن پول از شرکت‌های انرژی است و می‌گوید سود باید به کسانی برسد که بیشتر به آن نیاز دارند – سیاست زنده | سیاست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

فیلترها بتا

دولت گزارش‌هایی را رد نمی‌کند که ممکن است کسب‌وکارها مجبور باشند تا نوامبر منتظر بمانند تا کمک برای قبوض انرژی در دسترس قرار گیرد

هنگامی که لیز تراس هفته گذشته “ضمانت قیمت انرژی” خود را اعلام کرد، خانوارها نسبتاً در مورد آنچه که دریافت خواهند کرد روشن بودند، اما وعده کمک به مشاغل بسیار مبهم‌تر بود. شرکت‌ها و گروه‌های شرکتی هنوز بسیار مضطرب هستند و دیروز یکی از انجمن‌های تجاری گفت که اعضای آن «در پایان کار خود هستند» و نمی‌دانند که آیا در زمستان امسال زنده خواهند ماند یا خیر.

بر اساس گزارشی که امروز در فایننشال تایمز منتشر شد، شرکت های بزرگ بریتانیا حق دارند نگران باشند. دانیل توماس، جیم پیکارد و ناتالی توماس می گویند که طرح حمایتی وعده داده شده توسط تراس ممکن است تا ماه نوامبر عملیاتی نشود. در گزارش خود می گویند:

در جلسات اخیر با دولت به مدیران گفته شده است که این خطر ممکن است تا ماه نوامبر آماده نشود، اگرچه مقامات گفتند که هنوز امیدوارند این طرح در ماه آینده اجرا شود.

یکی از مقامات دولتی گفت: «هنوز کار انجام نشده است. من نمی دانم که آیا قبل از نوامبر وارد بازار می شود یا خیر. بحث هایی در مورد اینکه آیا می توان آن را پیش برد و قبل از آن اتفاق افتاد وجود دارد.

تراس هفته گذشته گفت که قیمت های واحد برای خانوارها محدود می شود، به طوری که یک خانوار معمولی سالانه بیش از 2500 پوند در قبض انرژی برای سال آینده پرداخت نخواهد کرد. او گفت که کسب و کارها “پشتیبانی معادل” دریافت خواهند کرد. اما کسب‌وکارها تحت پوشش سقف قیمتی Ofgem نیستند که برای مصرف‌کنندگان اعمال می‌شود، و FT می‌گوید: «بدون هیچ مکانیزم موجود، وزرا و مقامات هنوز در تلاش هستند تا چگونگی محدود کردن قبوض انرژی شرکت‌ها را بررسی کنند.» در ادامه این گزارش آمده است:

دولت تفاوت بین قیمت پایین‌تر جدید و قیمتی که خرده‌فروشان انرژی از مشتریان تجاری دریافت می‌کنند، به تامین‌کنندگان انرژی ارائه می‌دهد.

اما در حالی که وزرا این چارچوب گسترده را ترسیم کرده اند، هنوز در مورد سیستم دقیق اجرای آن تصمیم نگرفته اند.

دولت انکار نکرده است که این طرح ممکن است تا نوامبر آماده نشود. یک سخنگوی دولت گفت که مقامات “با سرعت” برای ارائه طرح حمایتی برای مشاغل کار می کنند و جزئیات این طرح و زمان شروع آن در اسرع وقت اعلام خواهد شد.

اتحادیه اروپا خواستار پس گرفتن پول از شرکت‌های انرژی است و می‌گوید سود باید به کسانی برسد که بیشتر به آن نیاز دارند.

صبح بخیر. در حال حاضر سیاست عمومی بسیار کمی در بریتانیا در حال وقوع است (اگرچه وقایع پس از مرگ ملکه به معنای وسیع‌تر سیاسی هستند، و هر کسی که با نحوه عملکرد یک کمپین سیاسی آشنا باشد، شاهد کارهایی است که پادشاه چارلز در اخیر انجام داده است. روزها، بدون شک با همدردی، اما همچنین تحسین بی حد برای حرفه ای بودن او.) اما در بروکسل سیاست عادی ادامه دارد و امروز صبح اورسولا فون در لاینرئیس کمیسیون اروپا به تازگی سخنرانی خود را در مورد اتحادیه در پارلمان اروپا ارائه کرده است.

چیزهای زیادی در آن وجود داشت، به ویژه در مورد اوکراین، و من خلاصه کاملی را بعداً ارسال خواهم کرد، اما برای خوانندگان بریتانیا آنچه او در مورد انرژی گفت بسیار جالب بود – زیرا با آنچه دولت بریتانیا می‌گوید بسیار متفاوت بود.

  • فون در لاین پیشنهاد بازپرداخت پول از شرکت‌های انرژی را مطرح کرد و گفت: «سود باید به کسانی که بیشتر به آن نیاز دارند هدایت شود». او گفت که باید سقفی برای سود برای شرکت‌هایی که از انرژی‌های تجدیدپذیر تولید می‌کنند وجود داشته باشد، و او گفت که شرکت‌های سوخت فسیلی نیز باید در طول بحران سهم بیشتری داشته باشند. او گفت:

میلیون ها اروپایی نیاز به حمایت دارند.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا تاکنون میلیاردها یورو برای کمک به خانواده های آسیب پذیر سرمایه گذاری کرده اند.

اما می دانیم که این کافی نخواهد بود.

به همین دلیل است که پیشنهاد می کنیم برای درآمد شرکت هایی که با هزینه کم برق تولید می کنند، سقف تعیین کنیم.

این شرکت‌ها درآمدهایی به دست می‌آورند که هرگز به آن فکر نمی‌کردند و حتی در خواب هم نمی‌دیدند.

در اقتصاد بازار اجتماعی ما، سود خوب است.

اما در این زمانه دریافت سودهای بی سابقه از جنگ و پشت سر مصرف کنندگان اشتباه است.

در این مواقع، سود باید به اشتراک گذاشته شود و به کسانی که بیشتر به آن نیاز دارند هدایت شود.

پیشنهاد ما بیش از 140 میلیارد یورو برای کشورهای عضو جمع آوری خواهد کرد تا مستقیماً این ضربه را کاهش دهند.

و از آنجایی که ما در بحران سوخت های فسیلی هستیم، صنعت سوخت های فسیلی نیز وظیفه خاصی دارد.

شرکت های بزرگ نفت، گاز و زغال سنگ نیز سودهای کلانی به دست می آورند. بنابراین آنها باید سهم عادلانه ای را بپردازند – آنها باید سهم بحران را بدهند.

اینها همه اقدامات اضطراری و موقتی هستند که ما روی آنها کار می کنیم، از جمله بحث ما در مورد سقف قیمت.

اگرچه لیز تراس، نخست‌وزیر جدید بریتانیا، مالیات بادآورده شرکت‌های انرژی را که در اوایل سال جاری و زمانی که بوریس جانسون در رتبه ۱۰ قرار داشت اعلام کرد، برنمی‌گرداند، اما در اولین PMQ هفته گذشته خود قاطعانه مخالفت خود را با مالیات‌های بادآورده اعلام کرد.

به کارگران … کارخانه های ایتالیای مرکزی فکر کنید که تصمیم گرفته اند برای بهره مندی از قیمت های پایین انرژی، شیفت کاری خود را به صبح زود منتقل کنند.

و فقط تصور کنید که مادران و پدران در میان آن کارگران مجبورند زودتر خانه را ترک کنند، زمانی که بچه ها هنوز در خواب هستند به دلیل جنگی که انتخاب نکرده اند.

این یک نمونه از میلیون‌ها نمونه اروپایی‌هایی است که با واقعیت جدید سازگار شده‌اند.

من می خواهم اتحادیه ما از مردم خود الگو بگیرد. بنابراین کاهش تقاضا در ساعات اوج مصرف باعث دوام بیشتر عرضه و کاهش قیمت ها می شود.

به همین دلیل است که ما در حال ارائه اقداماتی برای کشورهای عضو هستیم تا مصرف کلی برق را کاهش دهند.

باز هم، این در تضاد با بریتانیا است، جایی که دولت تمایلی به تشویق مردم به استفاده کمتر از انرژی یا ترویج هر چیزی که ممکن است بوی سهمیه بندی انرژی را بدهد، ندارد.

من سعی می کنم نظرات زیر خط (BTL) را زیر نظر بگیرم اما خواندن همه آنها غیرممکن است. اگر سؤال مستقیمی دارید، “اندرو” را در جایی در آن قرار دهید و من به احتمال زیاد آن را پیدا خواهم کرد. من سعی می کنم به سؤالات پاسخ دهم، و اگر آنها مورد علاقه عمومی هستند، سؤال را پست می کنم و در بالای خط (ATL) پاسخ می دهم، اگرچه نمی توانم قول بدهم که این کار را برای همه انجام دهم.

اگر می خواهید سریع توجه من را جلب کنید، احتمالا بهتر است از توییتر استفاده کنید. من هستم @AndrewSparrow.

از طرف دیگر، می توانید به آدرس andrew.sparrow@aban.news.com به من ایمیل بزنید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …