دولت نیو ساوت ولز “آماده و مایل” برای بحث در مورد آوردن تور گلف LIV شورشی به استرالیا است | سری گلف LIV

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزیر ورزش این ایالت گفت که دولت نیو ساوت ولز “آماده و مایل است” با گرگ نورمن در تلاش برای آوردن تور گلف LIV تحت حمایت عربستان سعودی به سیدنی گفتگو کند.

در بحبوحه گمانه زنی های فزاینده نورمن به دنبال آوردن تورنمنت جدایی طلبانه بحث برانگیز به استرالیا است، وزیر، آلیستر هنسکنز، تایید کرد که آماده میزبانی سریال شورشی چند میلیون دلاری است.

او به آبان نیوز گفت: «با برخی از بهترین دوره‌ها در استرالیا، NSW مکان مناسبی برای میزبانی مسابقات بزرگ گلف است.

“ما آماده و مایل به گفتگو در مورد برگزاری رویدادهای تور حرفه ای تر به NSW هستیم.”

روز چهارشنبه به نقل از نورمن در دیلی تلگراف، دولت های ایالتی که نامشان فاش نشده است، “پول مالیات دهندگان را روی میز قرار می دهند” تا تور استرالیا را جذب کنند.

نورمن به تلگراف گفت که «از قبل با وزرای ایالت مذاکره کرده است» تا بتواند دوره ای را برای میزبانی رویدادی در آوریل سال آینده تضمین کند.

او گفت “مذاکرات انجام شده است” و مذاکرات “احتمالاً در هفته آینده در اینجا آغاز خواهد شد”.

آبان نیوز می‌داند که نورمن در حال خرید میزبانی یک رویداد گلف LIV در تعدادی از باشگاه‌های سیدنی بوده است، اما هنوز با هنسکس، که از ماه گذشته در این نقش حضور داشته، صحبتی رسمی نکرده است.

سریال شورشیان به دلیل ارتباط مالی آن با رژیم سرکوبگر سعودی بسیار بحث برانگیز بوده است، اما هنسکس در بیانیه ای گفت که نیوساوت ولز می خواهد “بزرگترین و بهترین رویدادها را به کشور ما جذب کند”.

“NSW دارای بیش از 166000 گلف باز ثبت نام شده، بیش از 370 زمین است و این بازی تاثیر اقتصادی حدود 1.3 میلیارد دلار در سال بر اقتصاد NSW دارد.”

هر دو دولت کوئینزلند و ویکتوریا روز چهارشنبه به آبان نیوز گفتند که نورمن با آنها تماسی نداشته است و هیچ مکالمه‌ای با لیگ جدا شده نداشته‌اند.

استرلینگ هینچلیف، وزیر ورزش کوئینزلند، گفت: «نمایندگان سری گلف LIV با دفتر من تماسی برقرار نکرده‌اند، و هیچ پیشنهادی برای برگزاری رویداد گلف LIV در کوئینزلند ارائه نشده است.

دفتر هینچلیف احتمال میزبانی تور LIV را رد نکرد، اما سخنگوی او گفت که گردشگری و رویدادهای کوئینزلند “رابطه بسیار خوبی با PGA استرالیا دارد”.

سخنگوی وزیر ورزش ویکتوریا، استیو دیموپولوس، گفت که ایالت وی با تور شورشیان صحبت نکرده است، هیچ پیشنهادی ارائه نشده است و دولت “در حال انجام رویدادهای بین المللی مهمی است که از مشاغل و مشاغل محلی حمایت می کند”.

نورمن کانون انتقادات اساسی در دنیای گلف – و همچنین از طرف گروه‌های حقوق بشر – به دلیل مشارکت او به‌عنوان چهره‌ای در LIV Golf بوده است.

این مسابقات توانسته است برخی از ستارگان برجسته این ورزش – از جمله کامرون اسمیت استرالیایی برنده اوپن – را با معاملات پرسود جذب کند.

اما گروه‌های حقوق بشر، از جمله عفو بین‌الملل، نورمن و گلف‌بازانی را متهم کرده‌اند که در مجموعه «شستشوی ورزشی» – استفاده از ورزش توسط دولت‌های سرکوبگر برای مشروعیت بخشیدن به رژیم‌هایشان و منحرف کردن تمرکز از نقض حقوق بشر، شرکت کرده‌اند.

نورمن پس از آن که قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار در داخل کنسولگری عربستان در استانبول را “اشتباه” توصیف کرد، به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و افزود که دولت سعودی “می خواهد به جلو حرکت کند”.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پلی آف MLB 2022: رتبه بندی مدعیان عنوان از اول تا بدترین | MLB

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیفصل بعد MLB از روز جمعه …