Knightmare: رهبر اپوزیسیون ویکتوریا در هنگام تسلیت برای ملکه به “شاه آرتور” اشاره می کند | سیاست ویکتوریا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

متن نامه های تسلیت پارلمان ویکتوریا برای ملکه الیزابت پس از آن اصلاح شد که متیو گای، رهبر مخالفان این ایالت، به اشتباه از شاه آرتور به عنوان نمونه ای از تاریخ پرافتخار سلطنت بریتانیا یاد کرد.

دفتر گای روز چهارشنبه گفت که او در جلسه ویژه پارلمان در روز سه‌شنبه برای نمایندگان مجلس برای سوگند وفاداری به پادشاه چارلز سوم و ادای احترام به ملکه پس از مرگ ملکه در هفته گذشته اشتباه کرده است.

«سلطنت پادشاهی بریتانیا مطمئناً یکی از ماندگارترین نهادهای تاریخ است. گای به مجلس سفلی گفت که با ردیابی تاریخ خود تا پادشاهی های کوچک انگلستان آنگلوساکسون و اسکاتلند اوایل قرون وسطی، این نهادی است که می تواند از قرن ها تاریخ استفاده کند.

در تمام آن دوران، در میان همه آن پادشاهان، از چهره های شناخته شده – شاه آرتور، هنری هشتم و غیره – طولانی ترین سلطنت آنها ملکه الیزابت دوم بود.

متیو گای، رهبر اپوزیسیون ویکتوریا، پادشاه آرتور را به عنوان یکی از اسلاف ملکه فهرست می کند – ویدئو

شاه آرتور یک شخصیت افسانه ای است که در داستان ها به عنوان رئیس پادشاهی کاملوت و شوالیه های میز گرد ظاهر شده است.

مورخان هرگز وجود شاه آرتور را تایید نکرده‌اند، اگرچه برخی گمان می‌کنند که او یک شخصیت واقعی بود و بریتانیایی‌ها را در نبرد علیه مهاجمان ساکسون در قرن پنجم یا ششم رهبری کرد. برادر بزرگتر هنری هشتم بر اساس ادعای پدرش هنری هفتم مبنی بر اینکه از نوادگان شاه آرتور است، آرتور نام گرفت.

دفتر گای گفت که رهبر اپوزیسیون به سادگی «اشتباه گفته/بد خوانده است» و سخنرانی او یک شبه در هانسارد اصلاح شد تا به پادشاه آلفرد اشاره کند که در قرن نهم بر وسکس حکومت می کرد – یکی از هفت پادشاهی آنگلوساکسون که بعداً انگلستان مدرن را تشکیل دادند.

با توجه به وب سایت پارلمان ویکتوریا، خط مشی سرمقاله Hansard امکان تصحیح اشتباهات دستوری و اشتباهات واقعی واقعی را فراهم می کند.

هشتگ #KingArthur پس از سخنرانی گای برای مدت کوتاهی در توییتر پرطرفدار شد، با چند کاربر، از جمله وزیر دولت لیلی دامبروزیو، کلیپ هایی از فیلم مونتی پایتون و جام مقدس در سال 1975 را به اشتراک گذاشتند، که اسطوره شاه آرتور را تقلید می کند.

جورجی کروزیر، نماینده حزب لیبرال، صبح چهارشنبه به رادیو ABC گفت که سخنرانی گای را نشنیده بود.

او گفت: «معلوم است که این یک لغزش زبان بود.

گای بعداً در سخنرانی خود، ملکه الیزابت دوم را به عنوان “نماد ثبات” توصیف کرد، که “نقشی را که به عنوان یک پادشاه موروثی در آن یافت می دانست و درک می کرد و به آن احترام می گذاشت.”

او گفت: «حضور در زندگی عمومی – همانطور که همه ما در این اتاق هستیم – تنها بخش کوچکی از بینش در مورد فشار عمومی، قضاوت و انتظاری است که نقشی مانند نقش او در تمام زندگی او انجام می شد.

اما برای همه ما واضح است که ملکه الیزابت دوم هرگز از پا در نیامد. به نظر می‌رسید که او همیشه خود را با مهربانی و با همان رواقی‌گرایی بریتانیایی نگه می‌داشت، و همه ما فکر می‌کردیم که او ظاهراً برای همیشه دوام خواهد آورد.»

پارلمان ویکتوریا به نشانه احترام به مدت یک هفته به تعویق افتاد. هفته آینده پیش از انتخابات ایالتی نوامبر برای دو روز نشست نهایی بازخواهد گشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پلی آف MLB 2022: رتبه بندی مدعیان عنوان از اول تا بدترین | MLB

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیفصل بعد MLB از روز جمعه …