اپیدمی «غیرقابل توقف» آنفولانزای پرندگان باعث نگرانی فزاینده در میان کشاورزان هلندی می شود | آنفولانزای مرغی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

زنگ‌های هشدار در سرتاسر قاره به دلیل موج غیرقابل توقف آنفولانزای پرندگان به صدا درآمده است که کشاورزان نگران آن هستند که منجر به ممنوعیت مرغداری در مناطق تالاب آسیب‌پذیر شود.

در هلند، بیش از 3.7 میلیون مرغ، اردک و بوقلمون در جدی ترین شیوع تاکنون معدوم شده اند.

در فرانسه، جایی که پرورش اردک رایج است، دولت گفت که 16 میلیون پرنده پرورشی از بین رفته اند و کشاورزان می بینند که معیشت آنها “مثل خانه ای از کارت” فرو می ریزد.

در اوایل سال جاری، وزیر محیط زیست هلند، هنک استاگوور، اعتراف کرد که آنفولانزای پرندگان اکنون در کشوری که 19 درصد از سطح آن را آب تشکیل می دهد، «غیر قابل اجتناب» است. از اکتبر 2021، 66 مورد شیوع بیماری وجود داشته است. اکنون، 10 هفته بعد، این رقم به 77 رسیده است و Staghower استعفا داد و گفت که “فرد مناسبی” برای این شغل نیست.

پیشنهادی در گزارش دولت هلند مبنی بر ممنوعیت کامل مرغداری در مناطق نزدیک به آب نیز مخالفت های شدیدی را برانگیخته است.

کشاورز یک اردک را برای آنفولانزای پرندگان سواب می گیرد
یک کشاورز برای جستجوی آنفولانزای پرندگان در Oud-Ablas از یک سواب پنبه برای گلو و نمونه کلواک روی یکی از اردک های خود استفاده می کند. عکس: ساندر کونینگ/ANP/AFP/گتی

اپیدمی در تمام طول سال

دکتر نانسی بیرنز، کارشناس آنفولانزای پرندگان در تحقیقات بیوترینری واگنینگن (WBVR)، که موارد مشکوک را تجزیه و تحلیل می‌کند، می‌گوید: «گاهی در زمستان شیوع پیدا می‌کرد و نه هر سال، اما اکنون می‌بینیم که ویروس در تمام طول سال و همچنین در تابستان باقی می‌ماند. آنفولانزای پرندگان نمونه برداری می کند و به دولت هلند توصیه می کند.

این ویروس توسط پرندگان مهاجر وحشی از سیبری وارد هلند می شود که برای زمستان می مانند و قبل از اینکه ببینیم وقتی آنها در آوریل مهاجرت کردند، ویروس نیز از بین رفته بود. اما اکنون انواع پرندگان آلوده شده اند و این بدان معناست که ویروس باقی می ماند.

“امسال شاهد گردش گسترده ای هستیم، گونه هایی که گونه های میزبان طبیعی، پرندگان دریایی و متعلق به خانواده غاز یا اردک که میزبان طبیعی هستند، نیستند.”

بیرنس گفت: سویه‌های اروپایی و آمریکایی که نباید انسان را آلوده کنند، گونه‌هایی مانند روباه، پلکت، گورکن و سمور را آلوده می‌کنند و افزود: «این وضعیت خوبی نیست، زیرا اگر پستانداران آلوده شوند، ما نیز پستانداران هستیم – به این معنی است که ویروس بیش از هر زمان دیگری به جهش به نوع انسان نزدیک شده است.»

یکی از معماها این است که عفونت چگونه وارد مزارع می شود، بسیاری از آنها ماه ها از اجازه دادن به پرندگان به بیرون یا حمل و نقل آنها منع شده اند. Beerens به چندین نقطه ورودی اشاره می کند. “شما فقط به کمی ویروس نیاز دارید که همراه با افراد، مواد یا جوندگانی باشد که از مدفوع پرندگان عبور کرده و وارد انبار می‌شوند، پرهای آلوده که باد به داخل آن می‌پرد، یا آب بارانی که از پشت بام می‌ریزد، جایی که مدفوع پرندگان وجود دارد. ،” او گفت.

Sijds Dijkstra، مزرعه ارگانیک او در Zeewolde اولین مزرعه ای بود که از شیوع فعلی در اکتبر 2021 رنج می برد، پرندگان خود را برای ماه ها در داخل خود نگه داشته است. او گفت: «سال گذشته باید سی و شش هزار جوجه در مزرعه من معدوم شدند. “در حال حاضر، شما می توانید آن را دوباره در هر لحظه دریافت کنید.

ابهام و ریسک زیادی وجود دارد. متوقف کردن کشاورزی یک گزینه نیست زیرا شما غرفه های خود را دارید و در آنها سرمایه گذاری کرده اید. شما نمی توانید فقط بگویید: من متوقف می شوم.

Dijkstra، مانند هر کس دیگری در این بخش، می گوید تنها راه حل یک واکسن موثر است. او گفت: «در ابتدا به دلیل صادرات به کشورهای دیگر، آنها نمی‌خواستند واکسن بزنند، بنابراین چیزی توسعه نیافته بود. “امیدوارم اکنون آنها کاری انجام دهند.”

تابلویی به زبان هلندی که ممنوعیت حمل و نقل را نشان می دهد
شیوع آنفولانزای پرندگان منجر به ممنوعیت حمل و نقل در منطقه Gelderse Vallei شد. عکس: ANP/Alamy

ممنوعیت پرورش مرغ

یکی از احتمالاتی که در سال گذشته پیشنهاد شد، ممنوعیت کامل مزارع در مناطق «آب‌خیز» بود – که پیشنهاد محبوبی نبوده است.

Derk Boswijk، نماینده پارلمان و سخنگوی کشاورزی حزب دموکرات مسیحی استیناف، گفت: «شما نمی توانید فقط در میان مشاغل پر از افرادی که تمام تلاش خود را برای محافظت از طیور انجام می دهند، خط بکشید. مهم ترین محافظت در برابر آنفولانزای پرندگان، واکسیناسیون برای جلوگیری از عفونت و معدوم سازی طیور است. اما این به معنای رویکرد اروپایی برای افزایش پذیرش محصولات از حیوانات واکسینه شده است.

سخنگوی وزارت محیط زیست در مورد ممنوعیت پیشنهادی اظهار نظری نکرد، اما گفت که وضعیت “بسیار جدی” است و اقدامات شدید ایمنی زیستی و گزارش کارشناسی به زودی به مجلس ارائه خواهد شد. او گفت: “ما انتظار داریم که تهدید دائمی آنفولانزای پرندگان در تمام طول سال باشد.” در حال حاضر آزمایش‌هایی برای آزمایش اثربخشی برخی از واکسن‌ها در شرایط مهار بالا در حال انجام است.»

به گفته Beerens، نتایج اولیه آزمایش‌های واکسن انجام‌شده توسط Wageningen Bioterinary Research تا دسامبر در دسترس نخواهد بود.

کیس دی جونگ، رئیس بخش طیور در اتحادیه کشاورزی LTO Nederland، خواستار تحقیق در مورد سیستم های فیلتراسیون بهتر برای سوله های طیور و روش های بیشتر برای ترساندن پرندگان وحشی شده است، اما گفت که نیاز شدید به یک واکسن – و سریع است.

دی یونگ گفت: “ما مزارع پرورشی داریم که به طرز باورنکردنی در مورد بهداشت سختگیر هستند: هیچ کس بدون دوش گرفتن وارد نمی شود.” “آنها مانند یک بخش مراقبت های ویژه بیمارستان هستند که در آن همه چیز بکر است – و هنوز هم، گاهی اوقات، ویروس وارد می شود.

“شما در حال مبارزه با یک دشمن نامرئی هستید.”

برای دریافت خلاصه ای از بزرگترین داستان های کشاورزی و غذا در سراسر جهان و پیگیری تحقیقات ما، در به روز رسانی ماهیانه حیوانات پرورش داده شده ثبت نام کنید. شما می توانید داستان ها و افکار خود را برای ما به آدرس animalsfarmed@aban.news.com ارسال کنید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پلی آف MLB 2022: رتبه بندی مدعیان عنوان از اول تا بدترین | MLB

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیفصل بعد MLB از روز جمعه …