کارگران راه‌آهن ایالات متحده برای اعتصاب آماده می‌شوند، زیرا شرکت‌های راه‌آهن شاهد سود بی‌سابقه‌ای هستند | صنعت ریلی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کارگران راه‌آهن باری ایالات متحده به دلیل ادعاهایی مبنی بر اینکه برنامه‌های طاقت‌فرسا و شرایط بد کاری در چند سال گذشته کارمندان را از این صنعت بیرون رانده است، به اعتصاب نزدیک شده‌اند.

مذاکرات داغ بر سر قرارداد جدید اتحادیه بین شرکت های راه آهن و اتحادیه های کارگری با 150000 عضو نزدیک به سه سال است که ادامه دارد. یک دوره «سرد شدن» که توسط دولت بایدن پس از صدور توصیه‌هایی برای حل و فصل اختلافات وضع شده بود، روز جمعه پایان می‌یابد. اگر توافقی حاصل نشود، اتحادیه‌ها تهدید به اقدام صنعتی – اولین اقدام از سال 1992 – می‌کنند و کارگران می‌گویند که از صنعتی که در حال حاضر با کمبود کارکنان مواجه است، کنار خواهند رفت.

عواقب اعتصاب شدید خواهد بود. طبق گزارش اخیر انجمن راه‌آهن آمریکا که اخیراً منتشر شده است، راه آهن نزدیک به 40 درصد از تجارت راه‌آهن ایالات متحده را جابجا می‌کند و اعتصاب می‌تواند روزانه 2 میلیارد دلار به اقتصاد ایالات متحده خسارت وارد کند که باعث اختلال در سفر، رفت‌وآمد و حمل و نقل کالاها و سایر کالاها می‌شود. کشور.

اما کارگران استدلال می کنند که صنعت در بحران است. بر اساس داده های اداره آمار کار، بین نوامبر 2018 و دسامبر 2020، صنعت راه آهن 40000 شغل در ایالات متحده از دست داده است. نیروی کار صنعت راه آهن ایالات متحده از بیش از 1 میلیون کارگر در دهه 1950 به کمتر از 150000 نفر در سال 2022 کاهش یافت.

کاهش هزینه‌ها به درآمدهای بادآورده بزرگ در BNSF و Union Pacific، دو شرکت بزرگ راه‌آهن در آمریکای شمالی، که در سال 2021 سود بی‌سابقه‌ای را گزارش کردند، کمک کرده است. راه آهن ایالات متحده از سال 2010 تاکنون 196 میلیارد دلار به عنوان بازخرید سهام و سود سهام به سهامداران پرداخت کرده است.

راس گروترز، مهندس لوکوموتیو اتحادیه پاسیفیک در آیووا و رئیس مشترک شرکت کارگران راه آهن متحد، می‌گوید: «این کار واقعاً باعث می‌شود تعداد افرادی که کارهای بیشتری را سریع‌تر انجام می‌دهند کمتر شود. ما در این کشور دیده‌ایم که همه کارگران بیشتر و بیشتر تحت فشار قرار می‌گیرند.»

«این راه‌آهن‌ها میلیاردها دلار درآمد دارند. در گذشته، 365 روز در سال، 24 ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته، به خوبی جبران می‌شدیم. گروترز می‌گوید که این در طول دو دهه اخیر در طول زندگی حرفه‌ای من فرسوده شده است، به طوری که برای جذب افراد به محیط کار به اندازه کافی جذاب نیست.

یک قطار BNSF زغال سنگ را در مونتانا حمل می کند.
یک قطار BNSF زغال سنگ را در مونتانا حمل می کند. عکس: مت براون/AP

کاهش نیروی کار، نبود روزهای مرخصی با حقوق، سیستم‌های زمان‌بندی دقیق برای کاهش تعداد کارمندان، سیاست‌های حضور و غیاب انضباطی که برای کارگران برای هر زمان مرخصی امتیاز صادر می‌کند و برنامه‌های غیرمنصفانه و تنبیهی در حال خدمت، ادامه کار در صنعت راه‌آهن را دشوارتر کرده است. گروترز گفت، و کارگران ادعا می کنند که این مسائل در قراردادهای پیشنهادی قراردادهای جدید اتحادیه مورد توجه قرار نگرفته است.

زمانی که برای اولین بار در راه آهن استخدام شدم، به نظر می رسید که حقوقم بسیار بیشتر از امروز است. من فکر نمی کنم این یک تجربه منحصر به فرد برای کارگران راه آهن باشد. ما واقعاً باید این روند را متوقف کنیم. و امیدواریم که ما کارگران راه آهن بتوانیم به مبارزه با سودجویی ثروتمندترین افراد در این کشور کمک کنیم.»

با توقف مذاکرات، دولت بایدن در اوایل سال جاری یک هیئت اضطراری ریاست جمهوری (PEB) را تشکیل داد که توصیه هایی را برای حل و فصل در 16 اوت صادر کرد.

10 اتحادیه کارگری از 12 اتحادیه کارگری که در حال مذاکره برای قراردادهای جدید هستند، به توافقات آزمایشی برای رای دادن کارگران دست یافته اند، اما اخوان مهندسین و مربیان لوکوموتیو (BLET) و انجمن بین المللی کارگران ورق فلزی، هوایی، ریلی و حمل و نقل (هوشمند)، که نیمی از کارگران اتحادیه راه آهن را تشکیل می دهند و گفته اند اگر مشکلات حضور و غیاب و زمان بندی حل نشود، کارگران اعتصاب خواهند کرد.

کارگران هنوز باید در مورد توافقات آزمایشی که تاکنون به دست آمده رای دهند، و برخی از آنها انتقاد کرده اند که توصیه ها به اندازه کافی به مسائل مربوط به کارکنان و زمان بندی نمی پردازد.

ران کامینکو، دبیر کل شرکت کارگران راه آهن متحد که در حال حاضر به عنوان یک آمتراک کار می کند، گفت: “PEB تقریباً در مورد هر موضوعی مورد توجه قرار گرفت و به دلیل نارضایتی در راه آهن در حال حاضر احساس خیانت و جای خالی مردم را ایجاد کرد.” مهندس در Reno، نوادا، و به عنوان نایب رئیس BLET Local 51 خدمت می کند.

کامینکو گفت که بسیاری از کارگران راه آهن به هیچ وجه مرخصی با حقوق ندارند و PEB فقط یک روز مرخصی با حقوق اضافه را توصیه می کند. کارگران در حال حاضر به طور مداوم در طول سال آماده خدمت هستند و تعادل زندگی و کار را تقریباً غیرممکن می کنند و به مسائل خستگی، بیماری ها، ایمنی شغلی و نارضایتی در میان نیروی کار کمک می کنند.

“این حدس و گمان ما این است که اگر این قرارداد تصویب شود و توصیه های PEB مبنای یک توافقنامه آزمایشی باشد، و این همان چیزی است که ما به آن می رسیم، احتمالاً هزاران کارگر را در خدمات موتور قطار خواهید دید که منتظر دریافت بهترین حقوق خواهند بود. تسویه حساب یکجا و سپس آنها را ترک می کنند. بنابراین هیچ یک از مشکلاتی که صنعت با آن مواجه است را حل نمی کند. من 26 سال است که در این صنعت کار کرده‌ام، و این – هرگز فکر نمی‌کردم آن را اینطور ببینم.

پرچم آمریکا بر روی لوکوموتیو اتحادیه اقیانوس آرام در جکسون، می سی سی پی نقش بسته است.
پرچم آمریکا بر روی لوکوموتیو اتحادیه اقیانوس آرام در جکسون، می سی سی پی نقش بسته است. عکس: Rogelio V Solis/AP

اعضای BLET 99.5 درصد به مجوز اعتصاب در ژوئیه 2022 رأی مثبت دادند که نماینده حدود 23000 کارگر تحت مذاکرات قرارداد جدید است.

BLET و اسمارت در 11 سپتامبر بیانیه مشترکی صادر کردند و از شرکت‌های راه‌آهن به دلیل هشدار به حمل‌کنندگان در مورد تحریم‌های محموله‌های خاص قبل از پایان دوره خنک‌سازی اجباری فدرال، انتقاد کردند و مدعی شدند صنعت راه‌آهن از زنجیره تامین و نگرانی‌های اقتصادی برای تحمیل شرایط بد استفاده می‌کند. قرارداد با اتحادیه ها که به نگرانی های حضور و غیاب و زمان بندی کارگران رسیدگی نمی کند.

نظرسنجی انجام شده توسط Railroad Workers United در مورد توصیه‌های PEB از 3162 کارگر راه‌آهن پاسخ دریافت کرد که بیش از 90 درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که بر اساس این توصیه‌ها به توافق‌نامه‌های آزمایشی رای منفی می‌دهند و اعتصاب را پس از دوره سردسازی اجباری فدرال تایید می‌کنند.

کارگران راه‌آهن بر برنامه‌های طاقت‌فرسا، سیستم حضور و غیاب انضباطی و نداشتن روزهای مرخصی با حقوق، و کارگران دائماً باید آماده باشند تا ظرف دو ساعت یا کمتر به محل کار خود مراجعه کنند، به‌عنوان نقاط اصلی انتقاد از توصیه‌های PEB که به این موارد پاسخ نداده است، تاکید کرده‌اند. مسائل

بر اساس قانون کار راه‌آهن، شرکت‌های راه‌آهن و اتحادیه‌های کارگری باید برای حل و فصل اختلافات کارگری به دوره‌های تعطیلی اجباری فدرال پایبند باشند. پس از پایان دوره خنک سازی، در 16 سپتامبر، سناریوهای مختلفی ممکن است از طریق اعتصاب یا تعطیلی کارگران توسط شرکت های راه آهن ایجاد شود – یا کنگره می تواند برای تحمیل حل و فصل خود یا تمدید دوره سرد شدن برای ادامه مذاکرات و اجتناب از هرگونه اقدام عمل کند. اختلال در تجارت بین ایالتی

«اگر کنگره نتایج PEB را تحمیل کند، یا بدون پرداختن به خط مشی حضور، یا مسائل مربوط به کیفیت زندگی، یا مسائل مالیات بر وعده غذایی ما، بدون رسیدگی به هیچ یک از این موارد، قرارداد بدی را به گلوی ما تحمیل کند، در این صورت مردم فقط می‌خواهند آنجا را ترک کنند. مایکل پل لیندسی، مهندس لوکوموتیو برای یونیون پسیفیک در آیداهو به مدت 17 سال، گفت: آنها در حال حاضر هستند، اما مردم فقط به ترک صنعت ادامه می دهند.

او می‌گوید: «آنها می‌توانند ما را مجبور به خروج از اعتصاب کنند، اما نمی‌توانند ما را مجبور به ترک اعتصاب کنند، و این می‌تواند تأثیر بزرگ‌تری بر اقتصاد داشته باشد. کنگره باید قبل از اینکه آنها را در داخل اعتصاب مجبور کنند، طولانی و سخت فکر کند، زیرا اگر این کار را انجام دهند، با استعفای مردم و ترک صنعت، اعتصاب بسیار بزرگتری خواهد داشت.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آمازون منطقه ای از جنگل های بارانی به اندازه لندن را در یک ماه با تهدید سلطنت بولسونارو از دست داد | جنگل های بارانی آمازون

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، جنگل‌زدایی آمازون پیش از انتخابات …