آمریکا می‌گوید روسیه صدها میلیون دلار برای هدف قرار دادن سیاستمداران و احزاب سیاسی در اروپا هزینه کرده است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

روسیه در سال های اخیر بیش از 300 میلیون دلار را مخفیانه برای تأثیرگذاری بر سیاستمداران و دیگر مقامات بیش از 22 کشور از جمله اروپا هزینه کرده است.

به گفته وزارت امور خارجه آمریکا، ارزیابی اطلاعاتی جدید آمریکا از تلاش‌های مخفی جهانی روسیه برای حمایت از سیاست‌ها و احزاب طرفدار مسکو، انتخابات در آلبانی، بوسنی و مونته‌نگرو، از جمله اوکراین را هدف قرار داده است.

برخی از تاکتیک‌هایی که گفته می‌شود روسیه از آن استفاده می‌کرد شامل استفاده از سازمان‌های جبهه‌ای برای انتقال پول به اهداف یا سیاستمداران ترجیحی، از جمله اتاق‌های فکر در اروپا بود.

یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، گفت که پوتین مبالغ هنگفتی را «در تلاش برای دستکاری دموکراسی‌ها از درون» خرج می‌کرد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه، کمک مالی مخفی روسیه را «حمله به حاکمیت» خواند.

وی افزود: “این تلاشی است برای از بین بردن توانایی مردم در سراسر جهان برای انتخاب دولت هایی که بهترین گزینه را برای نمایندگی از آنها، نمایندگی از منافع و نمایندگی ارزش های آنها می دانند.”

دیپلمات‌های آمریکایی موظف شده‌اند با دولت‌های برخی از کشورهایی که ادعا می‌شود از سوی کرملین برای عملیات‌های نفوذ بد هدف قرار گرفته‌اند گفتگو کنند، و اگرچه هیچ اطلاعاتی در مورد سیاستمداران یا احزابی که به طور خاص از کمک‌های مالی روسیه بهره‌مند شده‌اند، داده نشده است، اطلاعات طبقه‌بندی شده به آنها داده شده است. وزارت امور خارجه گفت که برخی از کشورهای خاص.

ایالات متحده همچنین سابقه طولانی در تامین مالی مخفیانه گروه های سیاسی و سیاستمداران فردی دارد و مسئول تلاش برای سرنگونی یا تضعیف دولت های خارجی از جمله دموکراسی ها بوده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

با کنترل سنا در بازی، اینها مسابقاتی هستند که باید تماشا کنید

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، با 50-50 رای سنا برای هر حزب، …