وزیر انرژی کوئینزلند می گوید ظرفیت تولید انرژی های تجدیدپذیر باید تا سال 2035 سه برابر شود | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزیر انرژی کوئینزلند، میک دی برنی، می‌گوید که این ایالت باید ظرفیت تولید انرژی تجدیدپذیر خود را تا سال 2035 سه برابر کند – با ایجاد برخی از بزرگترین پروژه‌های سبز در مقیاس صنعتی، بخش انرژی را متحول کند.

سخنرانی دی برنی در کنفرانس انرژی هوشمند در بریزبن در روز چهارشنبه، اولین بینش مهم در مورد طرح انرژی آینده ایالت بود که قرار است در ماه های آینده منتشر شود.

انتظار می‌رود این طرح تعهدات کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و برنامه‌های خاص آن برای افزایش تولید انرژی تجدیدپذیر را مشخص کند. کوئینزلند ثابت کرده است که ژنراتورهای زغال‌سنگ را زودتر از موعد مقرر تعطیل نخواهد کرد، اما شرکت‌های انرژی دولتی آن اذعان کرده‌اند که انتقال انرژی نیازمند تغییر تمرکز است.

در یک سخنرانی از پیش ضبط شده در کنفرانس، دی برنی گفت که طرح انرژی ایالت به دنبال ارائه برق ارزان تر ساخت کوئینزلند است. این دولت را به یک “رهبر جهانی” در انرژی و منابع تبدیل می کند.

ما اعداد را انجام داده‌ایم و تا سال 2035 به 25 گیگاوات پروژه‌های تولید انرژی تجدیدپذیر در کوئینزلند نیاز خواهیم داشت. بنابراین بدون پرداختن به جزئیات، این بدان معناست که کوئینزلندرز برخی از بزرگترین پروژه های تجدیدپذیر در مقیاس صنعتی را در جهان خواهد ساخت.

او سرمایه‌گذاری در «مجموعه‌ای از سدهای هیدروالکتریکی در رشته کوه‌ها، شبکه‌های توزیع و هیدروژن سبز» را برجسته کرد.

د برنی گفت که ایالت به “ده ها هزار” باتری شخصی، اجتماعی، شبکه و شبکه نیاز دارد و ساخت بیشتر خورشیدی روی پشت بام “کلید موفقیت ما خواهد بود”.

بیشتر تولیدات تجدیدپذیر 7 گیگاواتی کوئینزلند از پنل های خورشیدی روی پشت بام تامین می شود. سرمایه گذاری مشخص شده توسط دو برنی ظرفیت تولید انرژی های تجدیدپذیر کوئینزلند را بیش از سه برابر می کند.

همچنین به این معنی است که از طریق ساخت پروژه‌های جدید، انرژی‌های تجدیدپذیر به منبع اصلی قدرت دولت تبدیل می‌شوند. در حال حاضر کوئینزلند مجموعاً 15.5 گیگاوات تولید تجاری دارد که عمدتاً از زغال سنگ و گاز است.

د برنی گفت: «تحول انرژی در کشور ما بزرگترین فرصتی است که هر یک از ما شاهد آن خواهیم بود.

ما باید از چالش های پیش روی خود نهایت استفاده را ببریم. قوانین آب و هوا و اقداماتی که در مورد انرژی های تجدیدپذیر در 100 روز اول دولت آلبانی انجام شد، باید یک دهه پیش اتفاق می افتاد.

با توجه به اینکه ما به عنوان یک ملت بسیار عقب هستیم، پاسخ ما باید سازگاری، سرمایه گذاری و تغییر شکل باشد. ما باید برای تقویت آینده خود اقدام واقعی انجام دهیم.»

شورای حفاظت از کوئینزلند می گوید مدل سازی از اپراتور بازار انرژی استرالیا نشان می دهد که این ایالت می تواند تا سال 2030 به 100٪ انرژی تجدیدپذیر برسد، اگر 25 گیگاوات باد و خورشیدی در مقیاس بزرگ و 7 گیگاوات ذخیره سازی بسازد.

QCC، بنیاد حفاظت از استرالیا و Solar Citizens خواستار هدف موقت 6 گیگاوات انرژی تجدیدپذیر اضافی و 1 گیگاوات ذخیره سازی تا سال 2025 شده اند.

مدیر QCC، دیو کوپمن، گفت که طرح انرژی کوئینزلند برای انتقال نیروگاه‌های برق دولتی به انرژی‌های تجدیدپذیر به “یک جدول زمانی مشخص” نیاز دارد.

او گفت: «ایالت تنها در صورتی می‌تواند صنایع آینده را قفل کند که سرمایه‌گذاران و صنعت بدانند چه زمانی کوئینزلند 100 درصد از انرژی‌های تجدیدپذیر تامین می‌شود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

Gerrymandering مزیتی را که ممکن است انتظارش را داشته باشید به جمهوری‌خواهان نمی‌دهد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، بله، حزب جمهوری خواه دارای یک مزیت …