ASX پس از نگرانی سرمایه گذاران از گزارش تورم ایالات متحده | کسب و کار

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از اینکه سرمایه گذاران از چشم انداز نرخ های بهره نگران شدند، پس از گزارش تورم آمریکا که بدتر از حد انتظار بود، بازار سهام استرالیا در معاملات اولیه به شدت افت کرد.

در ساعت 10.47 صبح، شاخص S&P/ASX200 با 198.5 واحد یا 2.83 درصد کاهش به پایین ترین سطح یک هفته ای 6813.5 رسید.

شاخص All Ordinaries با 196.3 واحد یا 2.7 درصد کاهش به 7057.4 رسید.

سقوط شدید سهام Aust در شرایط باز است، اما ارزش آن را دارد که آن را در چارچوب قرار دهیم زیرا ما را به جایی که هفته گذشته بودیم برمی گرداند. Mkt احتمالاً در برابر سقوط بیشتر در کوتاه مدت با توجه به نرخ اطلاعات / ریسک رکود آسیب پذیر باقی می ماند. و سپتامبر است! … با فصلی بودن معمولاً از نوامبر بهتر است pic.twitter.com/jqiqo9SiaQ

— شین الیور (@ShaneOliverAMP) 14 سپتامبر 2022

هر بخش حداقل 1.4 درصد کاهش داشت، با سهام فناوری 3.6 درصد، سهام اختیاری مصرف کننده 3.0 درصد و استخراج 2.8 درصد.

در ایالات متحده یک شبه، S&P500 4.3 درصد سقوط کرد – در بدترین روز معاملاتی خود از 11 ژوئن 2020 – پس از اینکه شاخص قیمت مصرف کننده ماهانه با وجود کاهش قیمت سوخت، بالاتر از حد انتظار بود.

آدلاید تیمبرل، اقتصاددان ANZ در یادداشتی برای مشتری گفت: “هیچ راهی وجود ندارد که فدرال رزرو بتواند سیاست های سختگیرانه خود را تعدیل کند یا راهنمایی های آشکارا جنگ طلبانه خود را کاهش دهد.”

تیمبرل گفت که بازار ایالات متحده اکنون پیش بینی می کند که فدرال رزرو ایالات متحده هفته آینده 75 واحد پایه دیگر افزایش نرخ بهره را اعمال کند و حتی احتمال افزایش 100 واحدی وجود دارد.

بازارهای جهانی از اواخر ژوئیه بر اساس خوش بینی مبنی بر اینکه تورم به اوج خود رسیده است و بانک های مرکزی از افزایش تهاجمی نرخ بهره دور خواهند شد، رشد کرده بودند.

نرخ بهره بالاتر عموماً برای بازارهای سهام منفی است، زیرا اگر بازده مناسبی در اوراق قرضه و حساب‌های پس‌انداز در دسترس باشد، سهام پرریسک‌تر جذابیت کمتری به‌نظر می‌رسد.

بورس اوراق بهادار استرالیا روز سه شنبه برای چهارمین روز متوالی با افزایش قیمت بسته شد و برای اولین بار در دو هفته و نیم گذشته به بالای سطح 7000 رسید.

فروش روز چهارشنبه تا کنون بدترین نرخ از زمان کاهش 246 واحدی یا 3.6 درصدی بازار محلی در 14 ژوئن، یک روز پس از تولد ملکه بوده است.

این سقوط همچنین توسط گزارش تورم ایالات متحده ایجاد شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آخرین جنگ روسیه و اوکراین: آنچه در روز 214 تهاجم می دانیم | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بیش از 730 نفر در …