هیئت می گوید یادبود کنفدراسیون در گورستان آرلینگتون باید برچیده شود | ویرجینیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک کمیسیون مستقل توصیه می‌کند که بنای یادبود کنفدراسیون در گورستان ملی آرلینگتون، به عنوان بخشی از گزارش نهایی خود به کنگره در مورد تغییر نام پایگاه‌ها و دارایی‌های نظامی که به یاد کنفدراسیون هستند، برچیده و پایین بیاید.

اعضای هیئت روز سه شنبه فهرست نهایی کشتی ها، جاده های پایه، ساختمان ها و سایر مواردی را که به گفته آنها باید تغییر نام داده شود، منتشر کردند. اما برخلاف توصیه‌های کمیسیون در اوایل سال جاری مبنی بر تعیین نام‌های جدید برای 9 پایگاه ارتش، هیچ نام پیشنهادی برای تقریباً 1100 دارایی در ارتش که نام‌های کنفدراسیون را دارند، وجود نداشت.

سرتیپ بازنشسته ارتش تای سیدول، نایب رئیس کمیسیون، گفت که هزینه نهایی برای همه توصیه های تغییر نام آن 62.5 میلیون دلار خواهد بود. مجموع آخرین تغییرات اعلام شده در روز سه شنبه 41 میلیون دلار است و در این مبلغ لحاظ می شود.

به گفته این هیئت، آخرین گروه دارایی شامل همه چیز از یادبود آرلینگتون، دو کشتی نیروی دریایی و برخی کشتی‌های ارتش گرفته تا تابلوهای خیابان، برج‌های آبی، زمین‌های ورزشی، درهای بیمارستان و حتی برگردان‌های روی سطل‌های بازیافت است.

بخش عمده ای از هزینه های باقی مانده – یا 21 میلیون دلار – تغییر نام 9 پایگاه ارتش و حدود 450000 دلار برای نام های جدید توصیه شده در ارتش ایالات متحده در وست پوینت در نیویورک را پوشش می دهد.

سیدول گفت که هیئت تشخیص داد که بنای یادبود در آرلینگتون “از بالا تا پایین مشکل ساز” است. او گفت که پانل توصیه می کند که به طور کامل حذف شود و فقط پایه گرانیتی باقی بماند.

مجسمه ای که در سال 1914 رونمایی شد، دارای یک زن برنزی است که تاج آن با برگ های زیتون بر روی یک پایه 32 فوتی ایستاده است و برای نشان دادن جنوب آمریکا طراحی شده است. به گفته آرلینگتون، این زن یک تاج گل، یک چوب گاوآهن و یک قلاب هرس در دست دارد و کتیبه ای از کتاب مقدس در پای او نوشته شده است: «آنها شمشیرهای خود را به گاوآهن و نیزه های خود را به قلاب های هرس زده اند.»

این پایه دارای 14 سپر است که نشان های 13 ایالت کنفدراسیون و مریلند را که جدا نشدند یا به کنفدراسیون ملحق نشدند، حکاکی شده است. برخی از چهره‌های روی مجسمه نیز شامل یک کنیز است که به‌عنوان «مامی» تصویر می‌شود که گفته می‌شود فرزند یک افسر سفیدپوست است و مردی برده‌دار که صاحبش را به جنگ تعقیب می‌کند.

و کتیبه لاتین به این معنی است: “آسیب پیروز برای خدایان خوشایند بود، اما هدف از دست رفته برای کاتو” و قرار بود جدایی جنوب را با یک “آسیب گمشده” نجیب برابری کند.

سیدوله گفت که این هیئت در همان ابتدا تصمیم گرفت نام های جدیدی را فقط برای 9 پایگاه ارتش پیشنهاد کند. در این بیانیه آمده است که وزیر نیروی دریایی این اختیار را دارد که نام دو کشتی را که USS Chancellorsville و USNS Maury هستند، تغییر دهد. Chancellorsville برای نبرد جنگ داخلی و Maury به نام یک سرباز کنفدراسیون نامگذاری شد.

او گفت که دبیران خدمات می توانند اسامی جدیدی برای تعداد انگشت شماری از کشتی های ارتش و منطقه تفریحی فورت فیشر نیروی هوایی در کارولینای شمالی پیدا کنند. این هیئت به وزیر دفاع توصیه کرد که نام فورت بلوار، ویرجینیا را تغییر دهد.

گسترده‌ترین توصیه‌های این هیئت در ماه می منتشر شد و نام‌های جدیدی را برای 9 پایگاه ارتش ایالات متحده که یادبود افسران کنفدراسیون را گرامی داشتند، تعیین کرد: فورت براگ در کارولینای شمالی. فورت بنینگ و فورت گوردون در جورجیا؛ فورت AP Hill، فورت لی و فورت پیکت در ویرجینیا. فورت هود در تگزاس، فورت پولک در لوئیزیانا و فورت راکر در آلاباما.

این توصیه‌ها آخرین گام در تلاش گسترده‌تر ارتش برای مقابله با بی‌عدالتی نژادی است که اخیراً پس از قتل جورج فلوید در مینیاپولیس توسط پلیس در ماه مه 2020 صورت گرفت.

برای سال ها، مقامات نظامی ایالات متحده از نامگذاری پایگاه ها به نام افسران کنفدراسیون دفاع کرده بودند. اخیراً در سال 2015، ارتش استدلال کرد که این نام‌ها به هدف شورشیان احترام نمی‌گذارد، بلکه ژست آشتی با جنوب است.

اما پس از قتل فلوید و ماه‌های ناآرامی نژادی پس از آن، پنتاگون و کنگره برای تغییر نام پست‌های نظامی و صدها دارایی دیگر فدرال مانند جاده‌ها، ساختمان‌ها، بناهای یادبود، تابلوها و مکان‌های دیدنی تلاش کردند. رهبران محترم شورشیان

انتظار می رود وزیر دفاع طرح کمیسیون را حداکثر تا اول ژانویه 2024 اجرا کند.

این پانل همچنین توصیه می کند که بخش فرآیندی را برای تلاش و صرفه جویی در هزینه و تغییر موثر نام ها تنظیم کند. و در این بیانیه آمده است که وزیر دفاع باید به وزرای خدمات نظامی و دیگر رهبران اجازه دهد تا اقلام کوچکتری را – مانند پرتره ها، لوح ها و جوایز – که به کنفدراسیون یا کسانی که در آن خدمت کرده اند، بردارند.

کمیسیون نامگذاری که در سال 2020 ایجاد شد، برای اولین بار در مارس 2021 تشکیل شد و در سپتامبر شروع به گرفتن توصیه های نام از مردم کرد. به طور کلی، کمیسیون بیش از 34000 نام بالقوه برای 9 پایگاه ارتش دریافت کرد.

صیدوله گفت: برخی از اسامی که استفاده نشده اند، می توانند توسط دبیران خدمات استفاده شود زیرا اسامی جدیدی برای جاده ها و سایر مکان ها و دارایی های پایگاه تعیین می کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“آنها متعلق به وارامونگو هستند”: موزه نیوزیلند با بازگرداندن اقلام به بومیان استرالیا موافقت کرد | بومیان استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، چهار شی از مردم وارومونگو …