“برلین از چه می ترسد؟” اوکراین به آلمان برای دریافت کیت نظامی بیشتر فشار می آورد | آلمان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اوکراین فشار بر آلمان را برای تحویل تجهیزات نظامی بیشتر در حالی که کیف ضد حمله خود را در شرق و جنوب علیه نیروهای روسیه دنبال می کند، افزایش داده است.

دیمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین، دولت آلمان را به نادیده گرفتن درخواست های کیف برای تانک های لئوپارد و خودروهای رزمی پیاده نظام ماردر متهم کرد.

او گفت که برلین فقط «ترس‌ها و بهانه‌های انتزاعی» در مورد اینکه چرا تجهیزات بیشتری ارائه نمی‌دهد، ارائه کرده است.

کوله‌با در توییتی نوشت: «سیگنال‌های ناامیدکننده از آلمان در حالی که اوکراین اکنون به پلنگ و ماردر نیاز دارد تا مردم را آزاد کند و آنها را از نسل‌کشی نجات دهد.

«هیچ یک استدلال منطقی در مورد اینکه چرا نمی توان این سلاح ها را تامین کرد، تنها ترس ها و بهانه های انتزاعی وجود ندارد. برلین از چه چیزی می ترسد که کیف نمی ترسد؟

او روز سه شنبه پس از دیدار با همتای آلمانی خود، آنالنا بائربوک، در آخر هفته در کیف صحبت کرد.

این سیاستمدار حزب سبز که برای دومین سفر خود به عنوان وزیر امور خارجه به پایتخت اوکراین با قطار شبانه سفر کرده بود، متعهد به حمایت بیشتر آلمان شد و گفت که پیشرفت‌های ارتش اوکراین در عقب راندن نیروهای روسی «استدلال خوبی» برای دولت اوکراین است. تحویل تسلیحات غرب

اما زمانی که کوله‌با به طور خاص از تحویل تانک‌های لئوپارد ۲ حمایت کرد، باربوک گفت: «ما در حال تحویل سلاح‌های سنگین هستیم».

وی سپس سیستم‌های تسلیحاتی را که آلمان قبلاً به اوکراین ارسال کرده بود، با اشاره به برنامه مبادلات چندجانبه و توافق‌هایی که با دیگر شرکای غربی دارد، فهرست کرد و افزود: می‌دانم که زمان بسیار مهم است.

اعتقاد بر این است که باربوک می خواهد مشارکت آلمان را افزایش دهد، اما ابتدا باید حمایت سایر احزاب در دولت ائتلافی سه جانبه را جلب کند.

سایر اعضای حزب او به رهبری امید نوری پور از درخواست ها برای تحویل سریع تانک های لئوپارد به اوکراین حمایت کردند. نوری پور به یک روزنامه آلمانی گفت: «همه در دولت می دانند که حتی بیشتر از این هم ممکن است.

آنتون هوفریتر، یکی از اعضای برجسته حزب سبز، در مصاحبه با مدینگ‌گروپ بایرن گفت: دیر یا زود، ما چاره‌ای جز تحویل تانک‌های مدرن و غربی به اوکراین نخواهیم داشت.

او گفت روسیه تا حد زیادی صنعت تسلیحات اوکراین را نابود کرده است. هوفریتر افزود: در همان زمان، تانک‌های قدیمی شوروی که اوکراین در اختیار داشت، «حفاظت بد» در برابر حمله روسیه ارائه می‌کردند.

وی گفت: «من معتقدم که باید تانک‌های لئوپارد را در سریع‌ترین زمان ممکن تحویل دهیم تا از مرگ غیرضروری سربازان اوکراینی جلوگیری کنیم.»

اعضای حزب دموکرات آزاد طرفدار تجارت و ائتلاف محافظه کار اپوزیسیون CDU/CSU نیز از این درخواست ها حمایت کرده اند.

تنها حزب سوسیال دموکرات صدراعظم، اولاف شولز، مردد دیده می شود. او بارها گفته است که نباید وجود داشته باشدتلاش انفرادی آلمانی(به معنای آلمان به تنهایی پیش می رود)، که ستون فقرات سیاست خارجی آلمان از زمان جنگ جهانی دوم بوده است، اما به طور فزاینده ای از کیف تا واشنگتن به عنوان یک بلاتکلیفی بالقوه خطرناک و ضعیف در شرایط فعلی تفسیر می شود.

تردید شولز توسط برخی به عنوان احتیاط در مورد تشدید بیشتر تنش ها با مسکو و عصبی بودن در مورد بحران انرژی است که توسط گروه های چپ و راست برای دور کردن برخی از رای دهندگان از حمایت از اوکراین استفاده می شود.

روز دوشنبه، شولتز اصرار داشت که تسلیحاتی که آلمان تحویل داده است – از جمله توپ‌های ضدهوایی گپارد، هویتزرها و موشک‌اندازهای مریخ – در واقع به این واقعیت کمک می‌کنند که اکنون در نبرد در جبهه شرقی امکان تغییر نتیجه وجود دارد. راهی که ما الان می بینیم.»

حتی در حالی که گزارش‌های اولیه از ضدحمله اوکراین در هفته گذشته منتشر می‌شد، کریستین لامبرشت، وزیر دفاع، افزایش عرضه تسلیحات به اوکراین را رد کرد و گفت که ذخایر آلمان تمام شده است و برای اطمینان از اینکه این کشور می‌تواند از خود دفاع کند، باید تدارکات را حفظ کند. تا زمانی که بتواند از یک بسته 100 میلیارد یورویی (87 میلیارد پوندی) که شولز در فوریه تعهد کرده بود برای خرید تجهیزات بیشتر استفاده کند.

امی گاتمن، سفیر ایالات متحده در آلمان، شامگاه یکشنبه از دولت آلمان خواست که متعهد به ارسال تسلیحات بیشتر شود و به شبکه عمومی ZDF گفت که در حالی که از حمایت آلمانی‌ها از اوکراین تا کنون استقبال و تحسین می‌کند، “انتظارات من حتی بالاتر است”.

برلین بارها به تردید واشنگتن در ارائه انواع خاصی از تسلیحات – از تانک گرفته تا جت های جنگنده – برای دفاع از محدودیت خود اشاره کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کت و شلوار: ساکن خانه مراقبت با کاغذ گیر کرده در نای جان باخت

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، Cheryl Yewdall بیشتر عمر خود را …