مجارستان دسترسی به سقط جنین را با گوش دادن به قانون «تپش قلب جنین» تشدید می کند | مجارستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس فرمان جدید دولت ویکتور اوربان، نخست‌وزیر راست افراطی، زنان مجارستانی که به دنبال سقط جنین هستند، موظف خواهند بود قبل از دسترسی به این عمل، «به ضربان قلب جنین گوش دهند».

مقررات جدید قرار است از روز پنجشنبه اجرایی شود.

وزارت کشور روز دوشنبه گفت: “نزدیک به دو سوم مجارها شروع زندگی کودک را با اولین ضربان قلب مرتبط می دانند.”

از زمانی که اوربان در سال 2010 به قدرت رسید، دولت او “ارزش های سنتی خانواده” را تحت فشار قرار داد و مجموعه ای از اقدامات را با هدف افزایش نرخ زاد و ولد در کشور ارائه کرد. با این حال، قبلاً تلاشی برای اصلاح قوانین نسبتاً لیبرال سقط جنین مجارستان نکرده بود.

قوانین مشابهی در بسیاری از ایالت های جنوبی آمریکا مانند تگزاس و کنتاکی وضع شده است که زنان را ملزم می کند قبل از دسترسی به سقط جنین به عنوان بخشی از «رضایت آگاهانه» صدای «ضربان قلب جنین» را بشنوند، حتی اگر پزشکان می گویند استفاده از اصطلاح «ضربان قلب جنین» از نظر پزشکی نادرست

از سال 1992 تاکنون هیچ تغییری در قوانین سقط جنین مجارستان ایجاد نشده است. طبق قوانین فعلی، سقط جنین می تواند در 12 هفته اول بارداری به دلایل پزشکی یا اجتماعی انجام شود. در مواردی که جنین زنده نمی ماند، می توان آن را در هر مقطعی از بارداری انجام داد.

با این حال، زنی که به دنبال سقط جنین است نیاز به نامه ای از متخصص زنان دارد که حاملگی را تایید کند و باید دو بار به فاصله حداقل سه روز به خدمات خانواده مراجعه کند و در آنجا مشاوره در مورد فرزندخواندگی و مزایای دولتی برای مادران به او داده شود. تنها در این صورت است که او می تواند به یک ارجاع برای سقط جنین در بیمارستان دسترسی پیدا کند.

نوآ نوگرادی از Patent، یک سازمان حقوق زنان مجارستان، گفت: قانون جدید گسترش سیاست های ضد سقط جنین دولت است که هدف آن افزایش نرخ زاد و ولد است.

در مجارستان، سقط جنین به طور گسترده در جامعه پذیرفته شده است. از نظر آماری، دو سوم مجارستانی ها دوست ندارند محدودیت های بیشتری برای سقط جنین ببینند. بنابراین دولت نمی تواند یک شبه این رویه را غیرقانونی کند. اما برداشتن یک سری گام‌های کوچک به سمت محدودیت می‌تواند راحت‌تر از بین برود.»

نوگرادی افزود که سقط جنین قانونی به طور فزاینده ای دشوار شده است زیرا جلسات مشاوره اجباری تهاجمی تر و برنامه ریزی دشوارتر شده است.

او گفت: “شما می توانید به راحتی در ارتباطات دولت مشاهده کنید که از نظر اعطای نقش زایمان و مراقبت به زنان سخت تر شده است.”

اکثر متخصصان پزشکی در مورد هفته های اولیه بارداری، اصطلاح “ضربان قلب جنین” را گمراه کننده می دانند. صدای شنیده شده در سونوگرافی های اولیه توسط دستگاه اولتراسوند تولید می شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آخرین جنگ روسیه و اوکراین: آنچه در روز 214 تهاجم می دانیم | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بیش از 730 نفر در …